Už potřetí jsme se sešli v předsilvestrovském čase na kurtech v Prestige Tenis Parku v Místku, abychom si zahráli badminton. Tentokrát se zúčastnilo 8 žen a 9 mužů, kteří bojovali o krásné ceny. Byla to nejen řežba, ale hlavně zábava a relax. Tak zase za rok.

Letošní vánoční koncert jsme pojali trochu jinak:-). Zahráli jsme si na školu, ve které byla třída dětí a pan učitel. Vánočními zvyky a tradicemi nás provedl pan učitel spolu se žáky i za účasti svých představ, náhodných pocestných, žáků z jiných tříd, atd. Diváci měli možnost dozvědět se něco o důležitých datech, lidech, zvycích, tradicích, atd., a to během Adventu, na Nový rok až do Tří králů. Večer byl interaktivní, takže publikum se zapojilo do zpěvu, tance i odpovídání na otázky pana učitele. Po koncertě jsme si pak skočili u cimbálovky, dali dobré vínko nebo něco jiného a potkali se s rodinami, známými i kamarády. Šťastný nový rok 2015!

Po roce se přišel na naše děti opět podívat Mikuláš v doprovodu dvou andílků a nesměl chybět samozřejmě ani čert. Děti zazpívaly a dostaly sladkou odměnu.

V Ostravě se již tradičně konal folklórní pořad s názvem Inspirace, kde soubory vystupují s novými choreografiemi. Naše děti vystoupily s programem Na pastvě a dospělí předvedli choreografii, která se věnuje předvánočnímu času.

V předvánočním čase jsme se po roce opět sešli na Místeckém náměstí, kde jsme vystoupili s vánočním pořadem, naladili se na sváteční atmosféru a rozsvítili krásný vánoční stromeček.

Letošní vystoupení ve Lhotce jsme si jako každým rokem pořádně užili...

Pět dní na základní škole Morávce bylo nabitých soutěžemi, hrami a akcemi. Hráli jsme branball, štafety, cornhole, holandský biliard, cube, čísla, hasičské specialitky atd. Občas zapršelo, ale naštěstí jsme měli tělocvičnu. Navštívili jsme místního statkáře a krmili ovce a kozy, seznámili jsme se s krůtami a křepelákem:-). Závěrečný táborák byl mohutný a Vaškův kotlíkový guláš ve světle úplňku nezapomenutelný. A kdo vyhrál Barana z Morovky? Davídek z Krásné:-). 

Folklórní festival ve Frýdku-Místku byl plný barev, zpěvu a tance. Přivítali jsme hosty ze Slovinska i Slovenska, Polska, Makedonie, Gruzie, Indie a samozřejmě soubory z České republiky, jako např. Břeclavan, Klas, Ondřejnica a jiné. Letos festival zahájil soubor Ondráš, který zaplnil místecké kino do posledního místa. Čtyři dny plné programu opět přilákaly obyvatele města i okolí do centra Místku a také na frýdecký zámek. Kromě přehlídky souborů na pódiu místeckého náměstí, zaujalo cca 70 zájemců učení tanců v podání indického souboru. 


Děti zatančily na dětském dnu, který se konal v restauraci Na Golfu.

ZŠ Morávka nám poskytla azyl na víkend na konci května, abychom se mohli připravit na červnová vystoupení. Chystali jsme se do Staré Vsi, do Frýdku na MFF FM a taky na MFF Vsetínský krpec. Kromě zkoušení jsme si usmažili vaječinu - i když uvnitř, protože venku lilo. No a zase jsme si zablbli, že jo...:-)

26. Lašský bál skončil a my už se těšíme na příští ročník. Cimbálová muzika Stanislava Gabriela okouzlila všechny sympatickými muzikanty a skvělým muzikantským uměním. Fogáš z Ostravy nás potěšil nejen slovenskými rytmy. Pod taktovkou Ostravice odcházeli hosté bohatší o znalosti nových regionálních tanců a také písní, o zážitky z předtančení, půlnočního překvapení i popůlnoční soutěže, ale určitě z příjemné atmosféry celého bálu

Gratulujeme všem zpěváčkům, kteří se zúčastnili 1.kola soutěže a zvláště těm, kteří postoupili do 2.kola, které se koná 5.4. 2014 v sále ZUŠ J.Valčíka